Příběh končí, my ne!


>>POD HROZBOU KLETBY CRUCIATUS<<

U Keprníka a Frivolitky

28. května 2017 v 13:39 | Ann Taylor |  Příčná ulice
U Keprníka a Frivolitky (Twilfitt and Tattings) je kouzelnické krejčovství a obchod s oblečením v jižní části Příčné ulice v Londýně. Už jeho název podle jeho majitelů, originální i přeložený, dává jasně najevo, že jde o oblečení. Twilfitt je pravděpodobně hříčka slov "it will fit", což znamená "sedne to", plus twill je česky kepr, a tatting je druh vázané krajky, jemuž zase my říkáme frivolitka.

Není ale místem, kam by studenti obvykle chodili nakupovat hábity, nebo kde by se prodávala kouzelnická konfekce. Považuje se spíš za víc nóbl podnik než salón madam Malkinové, kde si nákupy mohou dovolit hlavně bohatší kouzelníci z vyšší třídy. Přesto nabízí širokou škálu rób a doplňků.

Lze tam sehnat například špičatý kouzelnický klobouk v černé, zelené a modré variaci, špičatý klobou s přezkou v modré, červené a zelené barvě nebo semišovou čapku se stuhou v černé, modré či hnědé. A samozřejmě i rukavice a hábity, pro který tam v šestém díle zamířil Draco Malfoy poté, co mu při zkoušení u madam Malkinové hrozilo odhalení znamení zla a co se v salóně objevil Harry Potter s přáteli. Jeho matka Narcissa dala velice hlasitě najevo, že salón, kde nakupuje taková lůza, je pod její úroveň a raději půjde ke Keprníkovi a Frivolitkovi.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.